sobota, 12 listopada 2016

ZASADY ZAPUSZCZANIA WŁOSÓW !

Heej !♥ Dziś tak jak obiecałaam temat z ankiety. A na zasady zapuszczania włosów zagłosowało 75% z  was ( osób, które zagłosowały). Do tego posta przygotoowuje się w sumie od wczoraj , więc troche mi to zajeło ;P Nie chcę , żeby to było nudne więc podam , też produkty, które są na nie i inne ciekawe informacje! No to jedziemyy !


Ogólne zasady zapuszcznia włosów : 

1.  MYCIE WŁOSÓW
Wiele z was myśli, że mycie włosów każdego dnia jest zdrowe. Wcale nie ! Przy tak czestym myciu pozbawiamy włosy bariery ochronnej . Powinniśmy ograniiczyć mycie włosów do mycia ich co dwa, trzy dni . 
Szampon powinien być delikatny, bez SLS i bez sylikonów, ale o tym więcej w innym punkcie. Dobre będą szampony ziołowe.  

2. NAKŁADAJ MASKI I ODŻYWKI 
Maski odżywiają bardziej niż odżywki, mają więcej składników aktywnych. Powinniśmy używać ich raz w tygodniu. Ja używam maski Kallos Banana i Biowax z kawiorem

3.  NIE ZOSTAWIAJ MOKRYCH WŁOSÓW W RĘCZNIKU 
Pozostawione włosy w ręczniku , nie mają dopływu powietrza. Wydzilane przez to ciepło otwiera łuski włosa i włos staje się bardziej narażony na uszkodzenia. I nie wygląda atrakcyjnie . 

4.  UŻYWAJ CHŁODNEGO NAWIEWU POWIETRZA
Przy suszeniu włosów używaj tylko chłodnego nawiewu , dzięki temu łuski włosa domkną się. Włos nie będziie tak narażony na uszkodzenia , będzie gładki i lśniący . 

5. NAWILŻAJ WŁOSY
Używaj mgiełek i odżywek w sprayu , pomogą one w ciągu dnia nawilżać włosy .

6. WYKONUJ MASAŻ SKÓRY GŁOWY 
Masaż poprawia krążenie , przez co pobudza cebulki do pracy ! 

7. OGRANICZ PODCINANIE KOŃCÓWEK
Jeśli to konieczne zrób to , jeśli nie poczekaj jeszcze trochę . Podcinanie fizycznie nie wpływa na szybkość porostu włosów a na ich wygląd i zdrowie. Jeśli końcówki będziemy podcinać co miiesiąc po 1 cm nasze włosy oczywiście dalej będą rosły, ale na długości tego niei zobaczymy , bo włosy rosną średnio 1 cm na miesiąc !  Oczywiście lepiej zapuszczać zdrowe włosy, a zniszczone końcówki trzeba podciąć , ale zastanów się jak często . 

8. ZAPOBIEGAJ ROZDWAJANIU 
Używaj serum zabepieczające końcówki przed rozdwajaniem, może być to specjalny krem , olejek , serum jak i nafta kosmetyczna.  ( Ja używam oleku Biowax z bambusem)

9. NIE ROZJAŚNIAJ WŁOSÓW 
Rozjaśniacz jak i dekoloryzator wytrawia włos. Podczas tych zabiegów budowa włosa staje się bardzo naruszona. Odbudowa takiego włosa jest bardzo trudna , czasem nawet nie możliwa do odbudowania i włos trzeba obciąć . 

10. ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ
Witaminy są niezbedne, do poprawnego poroatu włosów i ich dobrek budowy. Powinniśmy jeść owoce i ważywa. Szczególną uwagę należy zwrócić na witaminy A B E , dla zdrowia włosów dobry jest także wapń , cynk 

11. CZESANIE 
Czesanie poprawia krążenie krwi. Ważna jest także odpowiednia szczotka lub grzebień . Wybierzmy tą , która nie będzie szarpać włosów, grzebień powinien być z szeroko rozstawionymi ząbkami :D Niektóre włosy tak jak moje nie lubią wcale czesania!
Oczywiście rozczesuje moje włosy rano , ale częste czesanie w moim przypadku prowadzi do rozdwojonych końcówek. ( Ja używam tangle teezer )

12. STOSUJ WCIERKI
Wcierki są idealne na szybszy porost włosów, odżywianie skory głowy. ( moja to Jantar)

13. OLEJOWANIE
Olejowanie, pozwala nawilżyć włosy i dostarczyć im wartościowych składnikow. Poprawia kondycje włosa. (mój olej to łopianowy z papryczką , sesa , amla)

14. NAWADNIAJ ORGANIZM
Picie dużej ilości wody jest wskazane ogólnie . Ale i na włosy wplywa bardzo dobrze . Włos pozbawinoy wody będzie, mniej elastyczny , łamliwy i matowy ! 


PRODUKTY, KTÓRYM MÓWIMY  NIE !

- pianki do włosów

- lakier do włosów

- farby w sprayu                        

 - rozjasniacze 

- dekoloryzatory  <=== Są to produkty bardzo chemiczne, które źle wpływają                                                na konstrukcje włosów !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Keratyna- jest to jeden z budulców włosa, wykonywane są nią zabiegi regeneracyjne włos . Tracimy ją przez szampony z SLS i nie tylko . 

Sylikony - są dobre jeśli chodzi o zabezpieczanie końcówek. 

       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć. Super, że jesteś ! Zostaw po sobie jakiś ślad, będzie mi bardzo miło ;)